Konkurs Politechniki Warszawskiej “Zrównoważone Środowisko”
– edycja „Zagospodarowanie Wód Opadowych”
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich i techników do udziału w Konkursie organizowanym przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Partnerem Konkursu jest firma Arcadis Sp. z o.o. Głównym celem Konkursu “Zrównoważone Środowisko” jest docenienie młodych ludzi zainteresowanych rozwojem technologii przyjaznych środowisku oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań problemów
Konkurs jest szansą na uzyskanie indeksu Politechniki Warszawskiej i studia na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska bez kwalifikacji opartej na wynikach matury. Przewidziane są również atrakcyjne nagrody.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska RP, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, Sekcji Konstrukcji Hydrotechnicznych przy Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych.
- Na czym polega zadanie konkursowe?
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie samodzielnie opracować koncepcję zmiany zagospodarowania wybranego terenu miejskiego w swojej okolicy. Celem tej zmiany powinno być bezpieczne i racjonalne przejęcie wód opadowych oraz ich zagospodarowanie, a więc poprawa bilansu lokalnych zasobów wody.
- Kto może wziąć udział w konkursie?
Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej z całej Polski.
- Jak wziąć udział w konkursie?
Gotową koncepcję, zgodną z wymaganiami Konkursu i obecnym stanem wiedzy technicznej, należy przesłać pocztą tradycyjną lub elektronicznie na adres organizatora. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń 31.03.2023 r.
- Więcej informacji
Zapraszamy na stronę internetową https://is.pw.edu.pl/konkurs/ gdzie znajduje się regulamin Konkursu, szczegółowy opis zadania, informacje o nagrodach dla laureatów oraz materiały pomocnicze.
Czterojęzyczny słownik techniczno-budowlany w formie aplikacji
Elektroniczna wersja słownika zawierającego ponad 4500 terminów związanych z budownictwem wodnym i eksploatacją budowli hydrotechnicznych jest dostępna bezpłatnie.
Słownik techniczno-budowlany angielsko-polsko-czesko-słowacki jest narzędziem wspomagającym tłumaczenie tekstów z zakresu hydrotechniki i bezpieczeństwa budowli.
Bezpłatna aplikacja mobilna w sklepie Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobilemadness.piib_slownik&gl=PL
Strona Polcold – Polski Komitet Wielkich Zapór
https://polcold.imgw.pl/#polcold-management